Vision 2050
A világnak három kritikus kihívással kell jelenleg szembenéznie:
- a klímavészhelyzet,
- a természeti veszteségek
- és az egyre növekvő egyenlőtlenség.
Az elmúlt évek válságai és krízisei szemléltették, hogy ezek a kihívások mind összefüggenek egymással és hogy rendszereink nincsenek kellőképpen felkészülve ezekre a sokkokra. A globális kockázatok további növekedésével az üzleti vezetők merész és sürgető átalakítási cselekvési terv mögé sorakoznak, amelyet a Világtanács (WBCSD), egy több mint 200 taggal rendelkező, vezérigazgatók által vezetett szervezet dolgozott ki.
Vision 2050: Time to Transform egy közös elképzelést határoz meg egy olyan világról, amelyben 2050-ig több mint 9 milliárd ember képes jól élni a bolygó korlátain belül. Ennek a jövőképnek a megvalósításához egy nagyszabású átalakításra van szükségünk és az üzleti tevékenységeknek azon területekre kell összpontosítanunk, amelyek a leginkább támogatják majd a rendszerek átalakítását.
Vision 2050: Time to Transform feltérképezi a rendszerek átalakulásának lehetőségeit és új keretet határoz meg az üzleti tevékenység irányítására az elkövetkező évtizedben. Ennek a keretnek a középpontjában kilenc átalakulási ösvény áll – mind a vállalatok számára elérhető útvonalak – amelyek lefedik a társadalom számára elengedhetetlen üzleti tevékenység területeit: energia; szállítás és mobilitás; lakókörnyezet; fogyasztási cikkek és anyagok; pénzügyi termékek és szolgáltatások; összekapcsolhatóság; egészség és jóllét; víz és higiénia és az élelmezés.
Ez a vízió és az átalakulási ösvények összhangban vannak a Fenntartható Fejlődési Célokkal (SDG) és a Párizsi Megállapodás céljaival. A kilenc útvonal mindegyike tíz cselekvési területet tartalmaz az elkövetkező évtizedre, amelyeknek célja, hogy segítse a vállalatokat a stratégiáikban, üzleti tevékenységükben és a társadalomra gyakorolt hatásukban szükséges átalakítási folyamataikban.
Ahhoz, hogy a szokásos üzletmeneten túlmenően gyors átalakulás vegye kezdetét, az üzleti vezetőknek három változtatást kell elfogadniuk a gondolkodásmódjaikban:
- a kapitalizmus valódi értékteremtést jutalmazó formáját kell kialakítani;
- a hosszú távú ellenálló képesség kiépítésére kell összpontosítani;
- és regeneratív megközelítést kell alkalmazni további károsítások nélkül.
Noha az üzleti vállalkozások vezető szerepet tölthetnek be, ezeket a rendszerbeli változtatásokat tudósokkal, politikai döntéshozókkal, finanszírozókkal és befektetőkkel, újítókkal és fogyasztókkal közösen kell kialakítaniuk. Csupán egy még soha nem tapasztalt szintű együttműködés érheti el azt a hatást és sebességet, amely szükséges ahhoz, hogy 2050-ig minden ember jól élhessen a bolygó határain belül.
Ismerje meg bővebben az átalakulási útvonalakat.