Több BCSDH tag is részesület a MAF Felelős Támogató Védjegy elismerésében
A 2015-ben 3 hazai vállalat, a K&H Csoport, a KPMG és a Vodafone újította meg és újabb két cég, a Budapest Airport és a Microsoft vehette át a Magyar Adományozói Fórum Felelős Támogató Védjegy elismerését, amely a stratégia, a menedzsment és az átláthatóság területeit átfogó szempontok alapján minősíti és hitelesíti a hazai vállalatok támogatási, társadalmi befektetési tevékenységeit.
Napjainkban egyre több vállalat kötelezi el magát aktívan a jelentős társadalmi ügyek megoldása mellett. Ugyanakkor ezek a komplex problémák komoly szakmai felkészültséget, hosszú távú következetességet, elkötelezettséget és stratégiai szemléletű megközelítést igényelnek azoktól a vállalatoktól, akik tartós és pozitív változásokat kívánnak elérni az általuk kiválasztott területen. A vállalatok társadalmi szerepvállalásának terjedésével és a szakmai elvárások növekedésével szükségessé vált a vállalatok támogatói teljesítményének objektív értékelése, minősítése is.
A MAF a Felelős Támogatói Védjegy megalkotásával a stratégiai alapú és felelős támogatói magatartás fontosságát és példamutató szerepét szeretné erősíteni és egyre szélesebb körben megismertetni Magyarországon.
A K&H Csoport, a KPMG és a Vodafone immár másodszor teljesítették sikeresen a MAF Felelős Támogatói Védjegy elnyerésének feltételeit.
A minősítéssel kapcsolatban Horváth Magyary Nóra, a K&H kommunikációs vezérigazgatója hangsúlyozta: „A MAF felelős támogatói védjegyre azért pályáztunk másodszor is, mert objektív, egységes szempontrendszer alapján értékeli a vállalatok különböző támogatói tevékenységét. A mérési, értékelési szempontok megjelenésével a cégek támogatási gyakorlata összemérhetővé válik és visszajelzést ad nekünk is arról, hogy jó úton haladunk. Nagyon örülünk annak, hogy ismét megfeleltünk a minősítési vizsgálatnak, a kérdőív kitöltése számos kérdés átgondolására, rendszerezésére, esetleg további fejlesztendő területekre irányítja a figyelmet.
A KPMG CR menedzsere, Szabó István is a külső visszacsatolás fontosságára hívta fel a figyelmet: „A KPMG számára kiemelt fontosságú a folyamatos fejlődés és a visszacsatolás, ezáltal tudunk előre haladni és ezáltal tudunk még jelentősebb társadalmi értéket teremteni CR programjainkon keresztül.”
A védjegy általános és egységes szakmai alapelveinek objektivitását erősítette meg: Zolnai Emese a Vodafone szenior CR szakértője: „A megújítás mellett azért döntöttünk, mert bár már 2013-ban is, amikor a Védjegyet először pályáztuk meg, elég magas pontszámokat értünk el a vizsgált területeken, meghatározásra kerültek olyan fejlesztési célok, amelyeken az elmúlt 2 évben dolgoztunk. Szerettünk volna objektív visszajelzést kapni arról, hogy valóban jó úton haladunk és az elért fejlődést a szakértők is igazolni tudják.”
A MAF Felelős Támogató Védjegy tanúsítványát első alkalommal megszerző Microsoft Magyarország képviseletében Schubauer Krisztina CSR vezető nyilatkozott: „A vállalati felelősségvállalás egyik meghatározó eleme a vállalati támogatások, társadalmi befektetések menedzselése. Ezen a területen egy valóban felelős vállalat még inkább törekszik az etikus és transzparens üzleti gyakorlatokat követésére. Ennek ellenőrzésére nagyon jó eszköz lehet a Felelős Támogatói Védjegy.”
Az elismerést idén először elnyerő Budapest Airport Közösségi kapcsolatokért, környezetvédelemért és működésbiztonságért felelős igazgató, Szarvas Gábor kiemelte: „Büszkék vagyunk arra, hogy gondosan felépített támogatási programunknak köszönhetően sikerült kiérdemelnünk a hazai CSR szakma egyik legnagyobb elismerését. A Budapest Airport támogatási politikája elsősorban a repülőtér környékén élő közösségekre fókuszál, hiszen elsősorban a környékbeliekkel szeretnénk megosztani a repülőtér működéséből származó előnyöket, de emellett igyekszünk megőrizni az egész magyar társadalom bizalmát és megbecsülését.”
Hagyjon egy választ!
Szeretne csatlakozni a beszélgetéshez?Nyugodtan járulj hozzá az alábbiakban!