Hanyatló biodiverzitás
A természeti helyreállítási törvényt (nature restoration law) az Európai Parlament és a Tanács tárgyalja hamarosan. Amennyiben elfogadásra kerül, a tagállamoknak nemzeti szintű cselekvési terveket kell kidolgozniuk az EU szárazföldi és tengeri területeinek legalább 20%-ának a helyreállítására 2030-ig, és 2050-ig pedig az összes helyreállításra szoruló ökoszisztémára vonatkozóan.
Természeti erőforrásainkat fokozatosan éljük fel és veszítjük el. Az elmúlt évek gazdasági növekedését a mesterséges felszínborítottság növelésével, azaz a biológiailag aktív területeink felszámolásával értük el, ezzel az EU-tagállamok között az elmúlt évtizedben a harmadik legaktívabbak voltunk. A jövő nemzedékek jólétét megalapozó beruházások részeként pedig humán és társadalmi tőkébe aránytalanul keveset ruházunk be, a természeti erőforrásaink és ökoszisztéma szolgáltatásaink fenntartását, megőrzését pedig vészesen elhanyagoljuk. (NFFT)
A WWF Magyarország komplex tájgazdálkodási stratégiát és összehangolt cselekvést sürget a vízhiány kezelésére, melyhez megvannak az eszközeink és lehetőségeink.