Coca-Cola – Hulladékmentes Tisza

A Coca-Cola Magyarország csomagolási hulladékokkal kapcsolatos fenntarthatósági céljait 2018 óta a globális Hulladékmentes Világ stratégia foglalja keretbe: minden elsődleges csomagolásnak 100%-ban újrahasznosíthatónak kell lennie 2025-ig; a PET-palackok előállításához növekvő arányban újrahasznosított PET-et kell felhasználni; 2025-ig az italpalackok 75%-ának megfelelő mennyiségű hulladék visszagyűjtéséhez kell hozzájárulni. Hazánkban az általunk használt PET palackok 100%-ban újrahasznosíthatóak, az elmúlt évek fejlesztéseinek köszönhetően pedig ma már 15%-kal kevesebb műanyagra van szükség egy palack előállításához, mint 10 éve.
A csomagolási hulladék elleni fellépést nem csak az üzleti folyamatainkban, hanem társadalmi felelősségvállalási tevékenységeinken keresztül is elősegítjük. 2019-ben vállalatunk legjelentősebb szervezett önkéntes tevékenységeire a Hulladékmentes Tisza program keretében került sor. A program célja a folyamatos védekezés, a felhalmozódott hulladék gyűjtése és újrahasznosítása, a folyó hazai szakaszának egyre nagyobb mértékű megtisztítása. A program 2019-ben vállalatunk, az Országos Vízügyi Főigazgatóság és a PET Kupa civil környezetvédelmi program közreműködésével indult el. A 2 éves projektet a vállalat globális alapítványa, a The Coca-Cola Foundation 73 millió forinttal támogatta. Első évben 166 kollégánk és a PET Kupa 65 önkéntese 7 tonna hulladéktól mentesítette a Tiszát, amelyek megfelelő módon szétválogatásra, majd újrahasznosításra kerültek

Békefi László, Coca-Cola HBC Magyarország ügyvezető igazgató:
Munkavállalóink számára mindamellett, hogy megpróbáljuk a legkiemelkedőbb munkakörnyezetet biztosítani, minél több, a vállalatot érintő közösségi programba is aktívan igyekszünk őket bevonni. 2019 legsikeresebb eseményei a Hulladékmentes Tisza programunkhoz kapcsolódó önkéntes napok voltak. A programban eddig több mint 160 kollégánk vett részt és segített 7 tonna hulladéktól mentesíteni a Tisza felső szakaszát. Természeti kincseink megóvása egyszerre teremtett lehetőséget a hulladékok újrahasznosítására és a közösségépítésre is.

0 hozzászólás

Hagyjon egy választ!

Szeretne csatlakozni a beszélgetéshez?
Nyugodtan járulj hozzá az alábbiakban!

Vélemény, hozzászólás?