Konkrét kötelezettségvállalások és intézkedések a szén-dioxid-kibocsátás csökkentése érdekében
Az online „Race to Zero Carbon” eseményen a BCSDH, a Brit Nagykövetség, a Holland Királyság Nagykövetsége és a Német Nagykövetség arra ösztönözi a hazai vállalatokat, hogy kötelezzék el magukat az üvegházhatást okozó gázok kibocsátásának gyorsabb és ambiciózusabb csökkentése érdekében.
A közös szervezésű rendezvény célja, hogy ösztönözze a hazai üzleti szférát a pandémiát követő fenntarthatóbb, karbonsemleges gazdaságra történő átállásra. Az esemény apropóját az ENSZ által meghirdetett „Race to Zero” kampány és a 2021-ben megrendezésre kerülő COP26 adja, ahol a kormányoknak meg kell erősíteniük a 2015-ös Párizsi Megállapodást.
Az eseményen Ifj. Chikán Attila, a BCSDH elnöke, Iain Lindsay brit nagykövet, H. E. René van Hell holland nagykövet, Klaus Streicher Németország budapesti nagykövetségének ügyvivője mellett Dr. Botos Barbara klímapolitikáért felelős helyettes államtitkár és Prof. Dr. Ürge-Vorsatz Diána, az ENSZ Éghajlatváltozási Kormányközi Testület (IPCC) munkacsoportjának alelnöke arra ösztönözi a hazai vállalatokat, hogy kötelezzék el magukat az üvegházhatást okozó gázok kibocsátásának gyorsabb és ambiciózusabb csökkentése érdekében.
A rendezvényen a következő vállalatok vezetői mutatják be konkrét vállalásaikat:, Allianz Hungária Zrt., Continental Hungária Kft., Heineken Sörgyárak Zrt., Irota Ecolodge, Shell Hungary Zrt., Siemens Zrt. és a TESCO-Global Áruházak Zrt.
Az Európai Bizottság 2019. decemberében ismertette az Európai Zöld Megállapodásra vonatkozó ütemtervét, majd idén márciusban tett javaslatot az uniós klímatörvényre, melynek köszönhetően a kontinens 2050-re elérheti a karbonsemlegességet. A klímacélok érdekében meghatározott uniós ütemterv továbbra is áll, de a klímarendeletet az Európa Parlamentnek is jóvá kell hagynia ahhoz, hogy életbe lépjen, lehetőség szerint még a következő, a járvány miatt 2021-re halasztott ENSZ COP26 klímakonferencia előtt. Magyarország hosszútávú klímastratégiájában (Nemzeti Tiszta Fejlődési Stratégia) 2050-ig, a Nemzeti Energia- és Klímaterv 2030-ig, 2040-ig szóló kitekintéssel határozza meg hazánk éghajlat- és energiapolitikáját, az energiaátmenet forgatókönyvét a karbonsemlegesség felé.