Új energiatárolót adott át az ALTEO Csoport Kazincbarcikán
A Kazincbarcikai Fűtőerőmű területén kialakított, 5MW/5MWh kapacitású villamosenergia-tárolót adtak át november 3-án., a projekt pályázati zárása pedig 2022. január 13-án várható.
A kezdeményezéssel az ALTEO az időjárásfüggő megújuló energiaforrások térhódítása miatt megugró kiegyenlítési igényekre keres innovatív, a körforgásos gazdaság keretrendszerébe illeszkedő megoldást. A lehetséges utak egyike az akkumulátoros energiatárolók létesítése. A vállalat az első, 6MW/4MWh kapacitású villamosenergia-tárolóját még 2018-ban hozta létre Budapesten, a Zuglói Fűtőerőmű területén. Az új, kazincbarcikai létesítmény leginkább abban tér el a piacon jelenleg fellelhető sztenderd megoldásoktól, hogy kétféle akkumulátortípust használnak benne, így megjelennek a rendszerben alapvetően autóipari felhasználásra gyártott akkumulátorok is.
„Egyedülálló, hogy a kifejezetten a villamosenergia-rendszer energiatárolási feladataira fejlesztett akkumulátorok mellett elektromos autókhoz gyártottak is szerepet kapnak” – mondta Luczay Péter, az ALTEO termelésmenedzsmentért és üzletfejlesztésért felelős vezérigazgató-helyettese.
Jelen fejlesztéssel együtt az ALTEO összesen 11MW/9MWh villamosenergia-tároló kapacitással rendelkezik. Ezzel Magyarországon piacvezető a villamosenergia-tárolási projektek megvalósítása és üzemeltetése területén.
E-mobilitási arcát mutatta meg a Planet Budapesten a megújulókra szavazó ALTEO Csoport
Egyre nagyobb a megújuló energia aránya az ALTEO termelésében. Az újgenerációs energiaszolgáltató – portfóliója többi eleme mellett – egyik zászlóshajó termékét, egy elektromos autókhoz használható innovatív töltőoszlopot mutatott be a visegrádi országok közös, fenntartható fejlődéssel foglalkozó rendezvényén, a Planet Budapesten.
„A körforgásos gazdaság és az ESG elveinek konzekvens beépítése a mindennapi gyakorlatba már megkerülhetetlenek egy modern energetikai cég számára” – mondta ifj. Chikán Attila, az eseményen kiállítóként résztvevő ALTEO Csoport vezérigazgatója. Ez szerinte csak felerészben jelenti azt, hogy a vállalat energiatermelésében egyre nagyobb a megújulók részaránya. Felerészben viszont azzal az állandósuló törekvéssel jár, amely az innovatív megoldások fejlesztésére irányul.
A vállalati zöldlábnyom csökkentésének manapság már mikroszinten is számos kézenfekvő módja van, amilyen például az elektromos autók használata. Ezek elterjedését leginkább a töltési infrastruktúra lassítja, pedig már a kisebb cégek számára is elérhetők olyan megoldások, amelyek a meglévő elektromos hálózat felskálázása nélkül képesek energiával ellátni egy vagy több gépkocsit. Egy ilyen innovatív e-autótöltő totemoszlopot mutat be a Planet Budapesten az ALTEO, amely az infrastruktúrához speciális energiamenedzsment megoldást is képes szállítani. Ezek legnagyobb előnye, hogy az új töltési igényt intelligens módon tudják beilleszteni a telepítés helyének addigi fogyasztási univerzumába, elkerülve az áramigényben mutatkozó nagyobb eltérések esetleges buktatóit.
Hagyjon egy választ!
Szeretne csatlakozni a beszélgetéshez?Nyugodtan járulj hozzá az alábbiakban!