Új tagvállalatunk: az EXIM Magyarország

Az EXIM Magyarország már több mint 30 éve a hazai vállalkozások növekedésének támogatójaként utat teremt a globális sikerekhez innovatív finanszírozási lehetőségeivel. Az ország hivatalos exporthitel-ügynökségeként a nemzetközi kereskedelemre, külpiaci terjeszkedésre és befektetésekre, valamint külföldi beruházásokra szakosodott. Az exportfinanszírozás mellett egy évtizede működtet belföldi hitelprogramokat is a magyar cégek nemzetközi versenyképességének javítása érdekében. A Kisgergely Kornél vezérigazgató által irányított intézménypáros célja, hogy a kiemelkedő növekedési és külföldi terjeszkedési potenciállal rendelkező vállalatok számára egyedi hitel-, biztosítás- és garanciatermékeket kínáljanak. Fennállásuk óta a világ mintegy 150 országába segítettek már eljuttatni magyar termékeket vagy szolgáltatásokat.

Az EXIM elkötelezett az ESG-szemlélet iránt gazdasági tevékenysége és működése során, amely három pilléren nyugszik:

  1. Környezeti felelősségvállalás (E): Nemzetközi és hazai szabályozások, valamint a legjobb piaci gyakorlatok mentén megalapították a Zöld Finanszírozási Keretrendszerüket, amely révén kedvező finanszírozási lehetőségekkel támogatják a fenntartható fejlődést és a zöld beruházásokat. Céljuk, hogy a szénalapú tevékenységek helyett a zöld portfóliójukat növeljék.
  2. Társadalmi felelősségvállalás (S): Fontosnak tartják a jövő generációjának edukálását, ennek érdekében hosszú távú elkötelezettséget vállalnak rangos felsőoktatási intézményekkel, hogy speciális kurzusokat és képzéseket kínáljanak a hallgatóknak. Szoros kapcsolatot ápolnak szakmai szervezetekkel is, hogy biztosítsák a legfrissebb exportfinanszírozási tudás elérését a lehető legszélesebb körben. Mindemellett családbarát és jövőálló munkahelyként támogatják a munkavállalóik jólétét, valamint aktív belső kommunikációval és wellbeing aktivitásokkal erősítik a közösséget.
  3. Felelős vállalatirányítás (G): Az EXIM mindent megtesz az átlátható és fenntartható működés érdekében, ezért az ESG-stratégiájukat is az üzleti célokkal összhangban alakították ki, valamint dedikált ESG Központot hoztak létre, amely éves programterv alapján tevékenykedik. Továbbá kiemelt figyelmet fordítanak a fenntarthatósági szempontok integrálására a döntéshozatali folyamatokba, biztosítva ezzel a hosszú távú és felelős vállalatirányítást.

A BCSDH-hoz azért csatlakoztak, hogy megosszák a már meglévő tapasztalataikat, és új jó gyakorlatokat szerezzenek. Az ESG Központjuk létrehozásával céljuk, hogy előrelépjenek a fenntarthatóság területén és a bankszektoron belül az egyik meghatározó szereplővé váljanak.