A Tescónál hisszük, hogy egy kis figyelmesség csodákra képes. Társadalmi felelősségvállalási programunk jól bizonyítja, hogy akár egy kisebb összegű anyagi támogatás is fenntartható pozitív változást hozhat egy-egy közösség számára. Az „Ön választ, mi segítünk” pályázati kezdeményezéssel hosszú távon tudunk visszaadni azoknak a közösségeknek, ahol vásárlóink és munkatársaink élnek, a felkarolt ügyek eredményességét pedig nyomon tudjuk követni. Büszke vagyok az évek alatt országszerte megvalósult több ezer projektre és arra az előrelépésre, amelyet ezek jelentenek a helyi közösségi életben.

Pálinkás Zsolt, vezérigazgató

 

 

Cég neve:

Tesco-Global Áruházak Zrt.

Megvalósítás éve:

2016 óta

Célterületek:

Érintett felek, helyi közösségek, Felelős vállalatirányítás

A program célja:

 

A Tescónál fontos számunkra, hogy pozitív változást hozzunk azokban a helyi közösségekben, melyek fontosak munkatársaink és vásárlóink számára.

2016-ban indítottuk „Ön választ, mi segítünk” programunkat az áruházaink környezetében élő közösségek támogatására, melynek 2024 nyaráig 15 fordulója valósult meg. Pályázati programunk célja, hogy országszerte minél több helyi közösségnek biztosítsunk anyagi hozzájárulást az ott élők számára fontos kezdeményezések megvalósításához.

A program különlegessége, hogy az aktuális fordulóban rendelkezésre álló pénzügyi keret elosztását a helyben élő vásárlókra bízzuk.

 

A program intézkedései, vállalásai:

 

2016-ban indult el „Ön választ, mi segítünk” pályázati programunk azzal a céllal, hogy a kicsi, helyi szinten fontos ügyeket, programokat és az ezeket megvalósító szervezeteket támogassuk. A pályázatra a lakókörnyezet szépítését és a helyi közösségi életet fellendítő, egészségmegőrzést, egészséges életmódot, valamint oktatást és képességfejlesztést támogató kezdeményezésekkel jelentkezhetnek az érdeklődők.

Az évente kétszer kiírt program minden fordulójában 150-200 pályázót támogatunk, a 7. forduló óta a legkreatívabb, leginnovatívabb pályázatot különdíjjal is jutalmazzuk.

Az áruházak elhelyezkedését, valamint a vásárlói mozgásokat is figyelembe véve körzetekre osztottuk az országot. Minden áruházban olyan pályázatokra tudnak voksolni a vásárlók, amelyeket saját közösségükben kiviteleznének a pályázók.

A jelentkezési adatlap kitöltésével a rendszer automatikusan besorolja a pályamunkát benyújtó szervezetet a megfelelő körzethez. A beérkező pályázatokat az Effekteam Egyesület független szakértői bírálják el, és ők választják ki körzetenként azt a max. 3 pályázatot, amelyek továbbjutnak az áruházi szavazási szakaszba. Szavazni a vásárlásnál kapott zsetonokkal lehet, amelyet az áruházakban kihelyezett gyűjtőkbe kell bedobni a számukra legszimpatikusabb projekt mellé.

A szavazási szakaszba jutott szervezetek a szavazatok számának függvényében nettó 400.000, 200.000, illetve 100.000 forintot nyerhetnek. A szavazatok aktuális állása, valamint a nyertes szervezetek listája a www.tesco.hu/kozosseg oldalon nyomon követhető.

A támogatást elnyerő szervezetek meghatározott időintervallumon belül kötelesek megvalósítani programjukat és beszámolni.

A program szakmai partnere az Effekteam Egyesület, a Tesco munkatársai is segítenek a lebonyolításban.

 

A program hatása és eredménye:

 

A program 9. éve fut sikeresen, és folyamatosan fejlesztjük, finomhangoljuk.

A Tesco az eddigi 15 forduló során több mint 2200 helyi közösségi projekt kivitelezését támogatta összesen közel 570 millió forinttal. A beérkezett pályázatok több mint 40%-át díjaztuk is. Több egyedi, kreatív pályázat érkezik be hozzánk, melyek közül 27-et különdíjjal is jutalmaztunk. Ugyanígy számos visszatérő pályázó is van, akiknek az egyik fő finanszírozási formát a Tesco által biztosított támogatás nyújtja. Az első 14 forduló során a vásárlók több mint 31,6 millió szavazatot adtak le

 

Kapcsolódó linkek:

 

Akár éves bevételüknek megfelelő támogatást is nyerhetnek a helyi szervezetek a Tesco 15. alkalommal kiírt pályázatán

Milliók dönthetnek milliókról akár egy mozdulattal

Több mint fél milliárd forint tescós támogatás országszerte a közösségi élet fejlesztésére

 

Kapcsolódó kulcsszavak:

 

bevonás, helyi közösségek