Mit tehet egy távközlési hálózatfejlesztő vállalat a fenntarthatóságért? Mi az a nem-növekedés fánk és hogy segítheti Budapest fenntarthatóságát? El tudjuk-e képzelni a kapitalizmus végét? – Többek között ezeket a kérdéseket is körbejártunk „A jövő vezetői” Alumni idei utolsó eseményén a Nokia Magyarországnál.
November 6-án különleges program és kellemes környezet várta a Nokia Magyarországnál az Alumni közösségét, ahol „A jövő vezetői” tehetségprogram frissen végzett 2024-es évfolyama is képviselte magát. A résztvevőket Baranyai Attila (Global Logistics Quality Manager) fogadta és Pap József (Supply Chain – Head of Excellence and Process Management) köszöntötte, majd ezt követően a Nokia magyarországi kutatás-fejlesztési laborját ismerhették meg közelebbről a jelenlévők. A látogatást vezető Juhász Norbert és Czencz László érdekes információkat osztottak meg a hallgatósággal a labor áramellátási-, hűtési és védelmi rendszereiről, majd ezt követően bemutattak egy kontrollszobát és hatalmas szervertermüket, ahol még annak a kezelőközpont-hardvernek egy részét is láthatták a résztvevők, amely az első digitális hívást kezelte.
A laborbejárást követően Márta Irén, a BCSDH igazgatója személyesen is megosztotta a jó hírt az Alumni közösséggel, miszerint „A jövő vezetői” tehetségprogram, amelynek a résztvevők mind részesei voltak, idén elnyerte az Európai Vállalkozásfejlesztési Díjat Magyarországon a fenntartható átállás ösztönzése kategóriában.
A program folytatásban Dr. Köves Alexandra ökológiai közgazdász, a Budapesti Corvinus Egyetem oktatója tartott előadást a „fánkgazdaság” modellről, amely az emberi jóllét és a bolygó határainak egyensúlyát hangsúlyozza, majd ismertette legújabb kutatásuk eredményeit is, amely a nem-növekedés fánk modelljén keresztül mutatja be Budapest fenntarthatósági helyzetét.
A gondolatébresztő előadást követően házigazdánk jóvoltából a felmerült témákat kötetlen beszélgetésekben folytathatták a résztvevők.