„A jövő vezetői”tehetségprogram 2015-ben is folytatódik, melybe egy egyetemi hallgatónak is lehetősége lesz bekapcsolódni. A BCSDH Társadalmi tőke munkacsoportja új felsőoktatási kezdeményezésének első elemeként meghirdette a Jövő Vezetői Ösztöndíjprogram pályázatot.

„A jövő vezetői” tehetségprogram az Üzleti Világtanács a Fenntartható Fejlődésért (World Business Council for Sustainable Development, WBCSD) Future Leaders Programja Magyarországon, melyet a Világtanács hazai képviselete koordinál.

A program célja, hogy a „jövő vezetőinek”, vagyis azon tehetségeknek, akikből vállalatvezető válhat, bemutassa a vállalati fenntarthatóság komplex fogalmi rendszerét és segítse őket abban, hogy pályájuk során hogyan tudják ezeket az elveket a döntéshozatalba integrálni.

Az ösztöndíjra pályázóknak ki kell választaniuk egyet az Action2020 program nemzetközileg meghatározott prioritási területei közül és a kiválasztott területre beazonosítaniuk egy hazai problémát és kidolgozniuk egy olyan egyedülálló, innovatív megoldást, amit a hazai viszonyoknak megfelelően megvalósíthatónak tartanak.

Bővebb információ, illetve a teljes pályázati kiírás a https://bcsdh.hu/temak/jovo-vezetoi/ oldalon található. Itt van lehetőség a jelentkezésre és a pályázati anyagok feltöltésére is.

A pályázatokat szakmai zsűri bírálja el. A legjobbnak ítélt/shortlistre kerülő pályamunkákat a szakmai zsűri 2015. januárban meghallgatja és ez alapján hozza meg döntését.

A pályázóknak 2014. november 30-ig kell feltölteniük a pályázatukat.

Szervező:Támogató:
 bcsdh e-on2

A KÖVET Egyesület a Vidékfejlesztési Minisztérium Zöld Forrás programjának támogatásával programsorozatot indított az EMAS népszerősítéséért „Miért éppen EMAS?” címmel, amelyet az AUDI MOTOR HUNGARIA Kft.-nél tartott szeptember 4-i EMAS Kerekasztal-találkozó nyitott meg. A találkozón újraindult a párbeszéd az EMAS rendszerben érintett szervezetek – a hatóságok, a hitelesítők valamint a hitelesített szervezetek – közt, és alakulóban van az EMAS-közösség. Közös célunk és érdekünk, hogy az EMAS ismertségét és elismertségét növeljük a vállalatok körében és minél többen csatlakozzanak ehhez a környezeti szempontból ELIT csoporthoz.

A programsorozat novemberben folytatódik egy kompetenciafejlesztő képzéssorozattal, melynek során a résztvevők megismerkednek a környezetközpontú irányítási rendszerekkel, az EMAS rendelettel, a rendszer bevezetésének és működtetésének elméleti és gyakorlati oldalával, valamint a belső és külső audittal. Az öt modulból álló képzéssorozat résztvevőit felkészítjük az EMAS rendeletnek megfelelő környezetközpontú irányítási rendszer bevezetésére, sikeres működtetésére és auditálására. Ennek érdekében a KÖVET szakértőin túl Bodroghelyi Csaba akkreditált EMAS hitelesítő és további vállalati szakemberek is részt vesznek a képzésen. A gyakorlatias képzés oktatásból és workshopokból áll.

Ha az Ön gyártással foglalkozó vállalkozása szívesen biztosítana helyszínt a gyakorlatokhoz a képzésen való részvétel fejében, keresse munkatársainkat további egyeztetésre.

Miért éppen EMAS?

  • az EMAS rendeletnek megfelelő környezetközpontú irányítási rendszer működtetésével tartsa kézben környezeti hatásait, folyamatosan javítsa vállalkozása környezeti teljesítményét,
  • foglalja rendszerbe a jogszabályi megfelelést,
  • javítsa kapcsolatát az érdekelt feleivel, pl. a hatóságokkal,
  • tartozzon az EMAS-közösséghez, amely a környezeti kiválóság záloga,
  • erősítse vállalkozása jó hírnevét az EMAS-sal.

Kiknek ajánljuk a programot?

  • Azoknak, akik komolyan gondolják.
  • EMAS rendszer kiépítését tervező szervezetek környezeti szakembereinek.
  • EMAS tanúsítvánnyal rendelkező szervezetek szakembereinek, akik szeretnének új lendületet kapni a rendszer működtetéséhez.
  • EMAS tanúsítvánnyal rendelkező szervezetek új munkatársainak, belső auditoroknak.
  • Elsősorban kis- és középvállalkozásoknak.
  • A környezetközpontú irányítási rendszerek iránt érdeklődő környezeti szakembereknek.

Ütemezés és tervezett program

1-2. modul: 2014. november 26-27.

Az EMAS rendszer alapjai és előnyei: környezeti tényezők azonosítása, energia inputok elemzése, környezeti hatások, ökotérképezés, energiaveszteségek, környezeti megtakarítások.

Jogszabályi megfelelés, célok felállítása: EMAS követelmények, jogszabályok azonosítása, KIR célok és programok, folyamatos fejlesztés, környezeti teljesítmény, energiahatékonysági célok.

3. modul: 2014. december 9-10.

Megvalósítás és ellenőrzés: szervezeti felépítés és felelősségek, KIR eljárások és utasítások, karbonlábnyom-számítás, környezeti monitoring.

4-5. modul: 2015.január 21-22.

Auditálás: környezeti adatgyűjtés és ellenőrzés.

Kiértékelés és jelentéskészítés: környezeti teljesítményértékelés, célok visszacsatolása, a felső vezetés szerepe, környezeti nyilatkozat.

Ne habozzon, EMAS-ozzon Ön is!

 

Jelentkezés

Jelentkezési határidő: 2014. november 19. (szerda)

A képzéssorozat díja: 100.000 Ft + ÁFA, amely tartalmazza az 5 napos képzés részvételi díját, a képzési anyagokat, valamint a catering szolgáltatást a képzési napokon.

KÖVET tagoknak és EMAS hitelesített szervezeteknek a részvételi díjból 30%-os kedvezményt biztosítunk.

Ha a fenti link nem működik, kérjük, másolja böngészőjébe:
http://fs4.formsite.com/Kovet/emas/index.html?1412768231038
További információ
Herner Katalin
herner@kovet.hu
+36 1/473-2290, +36 20/490-6384

www.kovet.hu

 

A felelősen gondolkodó és cselekvő emberek éves találkozója

Fókuszban a klímaváltozás és egyik fő oka, az erőforrások pazarló használata
Konferencia és kiállítás

Időpont: 2014. november 19. (szerda) 9.00 – 17.30
Helyszín: Budapest, Danubius Hotel Arena
Fővédnökök:
Láng István akadémikus, a Brundtland Bizottság tagja
László Ervin, a Budapest Klub alapító elnöke, világhírű filozófus, író
Juhász Árpád geológus

„A fenntartható fejlődés olyan fejlődés, amely kielégíti a jelen szükségleteit anélkül, hogy veszélyeztetné a jövő nemzedék esélyeit arra, hogy ők is kielégíthessék szükségleteiket.”
Gro Harlem Brundtland

A Magyar Fenntarthatósági Csúcs 2014 konferencia fókuszában a klímaváltozás hatásainak érzékelhető erősödése, kiváltó okai és közülük is a pazarló fogyasztásnak a szerepe áll. A klímaváltozás ténye adott. Rohamosan változik életünk minősége. Szembenézésre s más életmódra felkészülésre van szükség. Mit kell tennünk ennek érdekében? Útját lehet-e állni az emberiség – egyének, cégek, társadalmak – egyre növekvő, pazarló, pocsékoló fogyasztásának? Lehet-e reménykedni meglévő emberi, üzleti, társadalmi, környezeti rendszereink működésének harmonizálásában és új, együttműködő, összekapcsolódó rendszerek létrehozásában fennmaradásunk és jövőnk érdekében? Mindebben mi lehet az üzleti szektor feladata? Van-e esélye a kapitalizmus etikussá válásának? Teszünk-e egyre többen és többet azért, hogy az üzleti, a társadalmi és a környezeti haszon maximálása egyforma fontossággal bírjon, és ez tudatossá is váljon?

REGISZTRÁCIÓ

Délelőtti plenáris ülés
9.00−11.30 I. Blokk:
Klímaváltozás és az erőforrások pazarló használatának összefüggései
9.00−9.20
Köszöntő: Láng István akadémikus, a Brundtland Bizottság tagja.
A klíma mindig változik, de a mostani rendkívüli események kialakulásában az emberi tényezőnek nagy szerepe van. Ok: a pazarló fogyasztás. Fel kell készülnünk a más minőségű életre!
9.20−9.40
Faragó Tibor a Klímaegyezmény (UNFCCC) Tudományos Tanácsadó Testületének első elnöke, címzetes egyetemi tanár. A környezeti erőforrások növekvő túlhasználata és a nemzetközi klímapolitikai együttműködés.
9.40−10.00
Bartholy Judit tanszékvezető egyetemi tanár, ELTE Meteorológiai Tanszék. Regionális éghajlatváltozások trendjei. Veszélyes időjárási folyamatok ás társadalmi hatásuk. Alkalmazkodás a klímaváltozáshoz Magyarországon.
10.00−10.20
Ürge-Vorsatz Diána a Nobel-díjas IPCC vezető szakértője,a CEU éghajlati és energiapolitikai kutatócsoportjának vezetője. Melyik győz? A klímaváltozás gyorsasága és az emberek tudatos fogyasztásának térnyerése.
10.20−10.40
V. Németh Zsolt környezetügyért, agrárfejlesztésért és hungarikumért felelős államtitkár, FM: Erőforrás-hatékonyság és körkörös gazdaság. tettek és tervek a kormány asztalán.
10.40−11.00
Hevesi Zoltán Ajtony zöldgazdaság fejlesztéséért, klímapolitikáért és kiemelt közszolgáltatásokért felelős helyettes államtitkár NFM: A Kormány klímapolitikája az Európai Unió hosszú távú klímapolitikájának tükrében.
11.00−11.30 Kávészünet
11.30−12.50 II. Blokk:
A világ esélye az etikus kapitalizmusra a fenntartható fogyasztásért és az éghajlatváltozás elkerüléséért.
11.30−12.00
Kerekes Sándor egyetemi tanár, Budapesti Corvinus Egyetem, Kaposvár Egyetem. Van-e esélye a kapitalizmusnak az etikusságra?Etikus gazdaság és etikus társadalom összefüggései a klímaváltozással.
12.00−12.20
László Ervin, a Budapest Klub alapító elnöke, világhírű filozófus, író. A globális etika szükségességéről, a paradigmaváltás esélyeiről, az új etika megnyilvánulásairól a fejlett civilizációkban.
12.20−12.40
Garaczi Imre egyetemi docens, Pannon Egyetem
A megtérülő etika szerepe a „fenntartható” gazdaságban és társadalomban. Monetáris jövő és/vagy közösségi gazdaság?
12.40−13.50 Ebédszünet
13.50−17.00 I. szekció.
A pazarló fogyasztás visszafogása, a klímaváltozásra felkészülés esélyei, teendői
13.50−14.10
Vitafelvezető: Juhász Árpád geológus: Egy televíziós tapasztalata arról, milyen a nézők érdeklődése a fenntartható fejlődés, a klímaváltozás iránt.
14.10−15.30
1. Kerekasztal-beszélgetés a klímaváltozásra felkészülés gyakorlati teendőiről.
Beszélgetőpartnerek:
Bencsik János az Országgyűlés Fenntartható Fejlődés Bizottságának alelnöke
Hetesi Zsolt fizikus, a PTE KTK tudományos főmunkatársa
Kovács Lajos elnök, Klímabarát Települések Szövetsége
Bart István igazgató, MEHI (Magyar Energiahatékonysági Intézet)
és még egy fő egyeztetés alatt
15.40−17.00
2. Kerekasztal-beszélgetés a pazarló fogyasztás visszafogásának esélyeiről.
Beszélgetőpartnerek:
Kovács László elnök, Környezetvédelmi Szolgáltatók és Gyártók Szövetsége
Dzubay László igazgató, MGYOSZ Környezetvédelmi és Infrastrukturális Igazgatóság
Farkas István ügyvezető elnök, MTVSZ
és még két fő egyeztetés alatt
Best Practice előadás:
Gazsi Zoltán ügyvezető igazgató, eisberg Hungary Kft.: A fenntartható élelmiszerfogyasztás érdekében.
A kerekasztal-beszélgetések interaktívan, a közönség aktív közreműködésével!
13.50−17.00 II. szekció.
A hármas jóllétre tekintettel levők jellemzője, filozófiája, az etikus üzleti magatartásmód elterjedésének esélyei
13.50−14.10
Vitafelvezető: Demcsák Mária, az Üzleti Etikai Díj társalapítója: Üzleti etikus cégek számának növekedése, tudatosodásuk lépcsőfokai.
14.10−15.30
1. Kerekasztal-beszélgetés az emberi, környezeti, üzleti, társadalmi érdekek harmonizálásának előnyeiről, üzleti és globális hasznáról és gyakorlatáról.
Beszélgetőpartnerek:
Brezovits László igazgató, Környezettudományi Intézet Alapítvány
Horváth Anna, a NESsT országigazgatója
Ruzsa Ágota, a Globális SOL vezetőségi tagja, a SOL Hungary Alapítvány elnöke
és még két fő egyeztetés alatt
15.40−17.00
2. Kerekasztal-beszélgetés az emberi értékrend visszaállításának esélyeiről, az etikus üzleti és emberi magatartásmód és gondolkodásmód számonkérésének következményeiről.
Beszélgetőpartnerek:
Bognár Károly, a KÖVET Egyesület ügyvezető igazgatója
Kolossváry Judit, a Keresztyén Vezetők és Üzletemberek Társasága vezetőségi tagja
Kulcsár Tibor vezérigazgató, Kulcs-Soft Nyrt.
Pozsonyi Gábor, a Magnet Magyar Közösségi Bank vezérigazgató-helyettese
és még egy fő egyeztetés alatt
Jó példák:
Pozsonyi Gábor a Magnet Magyar Közösségi Bank vezérigazgató-helyettese: A közösségi bankolás társadalmi hatásai
A kerekasztal-beszélgetések interaktívan, a közönség aktív közreműködésével!

REGISZTRÁCIÓ
Október 31-ig regisztrálók kedvezményes részvételi díja: 10.000 Ft + áfa
Részvételi díj október 31-től: 12.000 Ft + áfa
A részvételi díj tartalmazza (szakmai program, büféebéd, frissítő italok, prezentációk utólagos megküldése, egy éves Piac & Profit digitális előfizetés)

A konferencián Best Practice előadást tartók és kiállítók jelentkezését várja: Marczis Krisztina kereskedelmi igazgató.
További felvilágosítás és információ:
Tel. : (1) 239 – 9597, E-mail : konferencia@piacesprofit.hu

Névtelen4

2014. október 2-án adta át a Magyar Adományozói Fórum (MAF) a leginnovatívabb, a legsikeresebb partneri együttműködésen alapuló, és a legnagyobb hatást elérő támogatási programokat megvalósító hazai vállalatoknak a MAF Társadalmi Befektetések Díj elismeréseit. A díjátadóra a MAF „Amit mérünk javulni fog” konferenciáján került sor, amelynek fővédnöke Varga Mihály, Nemzetgazdasági Miniszter volt.

A MAF „Amit mérünk, javulni fog” konferenciáján idén két meghatározó trend, a támogatási programok társadalmi és vállalati szinten elért eredmény- és hatás mérésének lehetőségeiről, illetve a hazai gazdasági nevelés és a vállalkozásösztönzéshez kapcsolódó vállalati kezdeményezésekről cseréltek eszmét egymással az üzleti, a non-profit és az állami szektor szakemberei. Nikoletti Antal, a Nemzetgazdasági Minisztérium nemzetközi gazdasági kapcsolatokért felelős helyettes államtitkára hangsúlyozta: „kedvező, hogy a konferencián bemutatott vállalati programok, és ezek hatásmérése nem csupán az adományozásra, hanem a problémák gyökerére fókuszálnak. Fontos, hogy a fenntarthatóság iránti elkötelezettség a vállalatok DNS-ébe épüljön be.”

A MAF Társadalmi Befektetések Díj a hazai vállalatok társadalmi felelősségvállalását elismerő szakmai díjak között az egyetlen, amely a hosszú távú társadalmi-gazdasági fenntarthatóságot is szolgáló, példaértékű támogatói tevékenységekre szeretné felhívni a figyelmet, és ösztönözni az üzleti szektor még proaktívabb társadalmi szerepvállalását, valamint a szektorok közötti eredményesebb összefogást.

A MAF 2011 óta évente meghirdetett pályázatára az elmúlt 4 évben több mint 100 vállalat jelentkezett támogatói programjaival.

A független bíráló bizottság döntése alapján a MAF Társadalmi Befektetések Díj négy kategóriájának nyertes pályázatai 2014-ben:

MAF Leginnovatívabb Támogatói Program Kategória:

  1. 1. MagNet Magyar Közösségi Bank Zrt.- Közösségi Adományozási Program (KAP)
  2. 2. Erste Bank Hungary Zrt.- „Szimbiózisban a Szimbiózis Alapítvánnyal” program
  3. 3. Invitel Távközlési Zrt.- InnoMax Díj

MAF Legsikeresebb Partneri Együttműködések Kategória:

  1. 1. Budapest Bank Zrt.- „Budapest Bank Békéscsabáért Program”
  2. 2. IFUA Horváth & Partners Kft.- Szakmai Önkéntes Program
  3. 3. Danone Kft.- Tegyünk Együtt a Gyermekekért egészséges életmódra ösztönző program (TEGY)

MAF Legnagyobb Hatást Elérő Támogatói Program Kategória:

  1. 1. METRO Kereskedelmi Kft.- Élelmiszermentés program
  2. 2. OTP Bank Nyrt.- Középiskolások Országos Pénzügyi és Gazdasági Oktatóközpontja (O.K. Központ)
  3. 3. MOL Nyrt.- MOL Gyermekgyógyító Program

MAF Az Év Társadalmi Befektetési Programja Kategória:

  1. 1. MagNet Magyar Közösségi Bank Zrt.- Közösségi Adományozási Program (KAP)
  2. 2. Invitel Távközlési Zrt.- InnoMax Díj
  3. 3. E.ON Hungária Zrt.- E.ON Energiaközösségek

A Magyar Adományozói Fórum 4 további pályázó vállalat eredményeit ismerte el különdíjjal: JUNIOR Különdíjban részesült a CO-OP Hungary Zrt.- „Együtt az egészségért!” 2013 programja, SENIOR Különdíjat kapott az Unicredit Bank Hungary Zrt.- „Passzold tovább!” kezdeményzése, az Önkéntesség Különdíjat nyerte el a Provident Pénzügyi Zrt.- Provident Őrangyal Programja, valamint a MAF Közös Értékteremtés Különdíját vehette át a Telenor Magyarország Zrt.- A Magyar Vöröskereszt és a Telenor stratégiai együttműködése programja.

A BASF új eljárást fejlesztett ki portfóliójának fenntarthatósági kritériumok szerinti elemzésére annak érdekében, hogy partnereinek még átfogóbb támogatást adjon ahhoz, hogy működésük során gazdasági, ökológiai és társadalmi szempontokat egyesíthessenek. A „Sustainable Solution Steering“ módszerrel fenntarthatósági szempontok alapján megvizsgálják és kiértékelik a vállalat portfóliójának 50.000 releváns termékalkalmazását, melyek együttesen 56 milliárd euró árbevételt tesznek ki. A módszer előnye, hogy a független szakértők által hitelesített eljárás lehetővé teszi a termékek fenntarthatósághoz való hozzájárulásának mérését a különböző piacokon és iparágakban, illetve célzott intézkedések révén képes növelni azt.

Az elmúlt három év során a BASF már elemzés alá vette 50.000 specifikus termékalkalmazásból álló portfóliójának több, mint 80 százalékát. Például azt vizsgálták, hogy egy adott termék milyen mértékben járul hozzá a költséghatékonysághoz, a hatékony készletgazdálkodáshoz, valamint mennyiben teljesít egészségügyi ill. biztonsági kritériumokat.  A különféle iparágakban működő ügyfelek konkrét fenntarthatósági igényeit éppúgy figyelembe vették a vizsgálat során, mint a regionális eltéréseket. Ezt követően értékelik ki, hogy mennyire felelnek meg a BASF megoldásai ezeknek a szükségleteknek. Az eddigi eredmények alapján az elemzett termékalkalmazásokat négy kategóriába sorolták:

Az „Accelerator” (vagyis gyorsító hatású) kategóriába sorolt termékek különleges mértékben járulnak hozzá az értékteremtési lánc fenntarthatóságához. Az  elemzett termékek (árbevétel szerinti)  22 %-a tartozik ebbe a kategóriába.

A „Performer” (vagyis a biztos teljesítményt nyújtó) megoldások azok, amelyek a piac standard fenntarthatósági követelményeit teljes mértékben teljesítik. Az vizsgált termékek 73%-a sorolható ide.

A „Transitioner” (azaz átmenti) kategóriában specifikus fenntarthatósági követelményeket és ezekhez kapcsolódó akcióterveket definiáltak.  Ez az elemzett termékek 4,5%-ra vonatkozik.

Azokat az alkalmazásokat, melyek nem kielégítő mértékben teljesítik a fenntarthatósági kritériumokat, a „Challenged” (vagyis kihívást jelentő) kategóriába sorolták. Ezekre a termékekre a BASF akcióterveket fejleszt ki, hogy jobb megoldásokat tudjon találni. Ez jelenleg a vizsgálatban szereplő termékek 0,5 %-ára érvényes.

 A Sustainable Solution Steering célja, hogy hosszú távon növelje az Accelerator megoldások arányát, és így tovább javítsa a BASF fenntarthatósági teljesítményét. A termékportfólió ezért folyamatos felülvizsgálat alatt áll, melynek során változhat a megoldások besorolása a négy kategóriába – például a piac megváltozott követelményei vagy az esetleges új törvényi rendelkezések alapján.

 2014. év végéig megtörténik a teljes termékportfólió elemzése. Az új módszer segítségével a BASF továbbra is a „We create chemistry“ stratégiájának célkitűzéseit teljesíti. „A gazdasági, ökológiai és társadalmi követelmények egyesíthetősége ügyfeleink számára egyre fontosabb. Ez a törekvés számunkra új üzleti lehetőségeket teremt. Vállalati célkitűzésünkben is kifejeztük: kémiát alkotunk a fenntartható jövőért. Termékportfóliónk elemzése fenntarthatósági szempontok alapján is ezt a törekvésünket hangsúlyozza “, nyilatkozta Dr. Kurt Bock, a BASF igazgatótanácsának elnöke.

A Nestlé a Fiatalok Foglalkoztatásáért európai kezdeményezés részeként több mint 150 állást és 90 gyakornoki pozíciót biztosított Magyarországon a 30 év alatti korosztálynak a közel egy év alatt. Ma a vállalat üzleti partnerei is csatlakoztak, a fiatalok foglalkoztatását elősegítő vállalásokat téve.

YEI_fot

Európai kihívások
Négy fiatal közül egy munkanélküli Európában, Magyarországon ugyan javul a helyzet, de még így is több mint duplája a fiatalok munkanélkülisége az átlagosnak. Az aktuális munkaerőpiaci helyzet jelentőségét és a vállalati szektor aktív szerepvállalásának fontosságát felismerve a Nestlé nagyszabású európai kezdeményezés elindítása mellett döntött tavaly novemberben. A Nestlé a Fiatalok Foglalkoztatásáért Kezdeményezés részeként a cég vállalta, hogy 2016-ig húszezer 30 év alattinak biztosít munka- vagy gyakornoki lehetőséget az európai piacokon. A tavalyi célkitűzések után az elmúlt nyolc hónapban közel 8 000 munkalehetőséget biztosított a vállalat Európában.

Itthoni sikerek
A Nestlé az elmúlt 4 évben a jelentős beruházásainak köszönhetően 25 százalékkal több munkavállalót foglalkoztat Magyarországon, elérve mára a több mint 2000 főt. A Nestlé a Fiatalok Foglalkoztatásáért Kezdeményezés keretein belül a vállalat tavaly novemberben vállalta, hogy 50 százalékkal emeli a gyakornoki pozíciók számát és 180 gyakornoknak biztosít munkatapasztalat-szerzési lehetőséget 2016 végéig. Célul tűzte ki továbbá, hogy 150 harminc év alatti fiatal számára biztosít munkalehetőséget három év alatt. Ebből 2014 nyarára több mint 150 harminc év alatti fiatal és 90 gyakornok foglalkoztatása már meg is valósult a Nestlé Magyarországnál.

Partnerségben a jövő generációjáért
A mai napon Európában 200 partnercég csatlakozásával a Nestlé hivatalosan útjára indította az Összefogás a Fiatalok Foglalkoztatásáért partnerprogramot, több mint 100 000 munkalehetőséget teremtve ezzel a 30 év alatti fiataloknak. A magyarországi cégek közül az Adecco, az Aon Hewitt Magyarország, Dunapack Kft., a Flow Csoport, a Fürge Diák Iskolaszövetkezet, a Nielsen Magyarország, az OSG Form, a Randstad Magyarország és a White&Case Ügyvédi Iroda csatlakozott a programhoz.

Emellett szintén ma indult útjára a Nestlé kezdeményezésére egy, a témába vágó, érintetteket összefogó kerekasztal sorozat azzal a céllal, hogy közös erővel, a szektorok összefogásával a lehető legtöbbet hozzák ki a partnerprogram nyújtotta lehetőségekből. A kerekasztal sorozat szakmai partnere az Aon Hewitt Magyarország és az Antall József Politika- és Társadalomtudományi Tudásközpont, valamint az Új Nemzedék Központ.

  • Elismerték a MOL-csoport környezetvédelmi, társadalmi és vállalatirányítási működését
  • A MOL-csoport a legmagasabb “AA” minősítést kapta
  • Az MSCI Global Sustainability Index (Globális Fenntarthatósági Index) a világ több mint 5000 tőzsdén jegyzett vállalatát vizsgálja

Budapest, 2014 október 7. – A MOL-csoport bekerült az MSCI (Morgan Stanley Capital International) ESG (környezetvédelmi, társadalmi és társaságirányítási teljesítményt vizsgáló) Emerging Market Index-ébe (Fejlődő Piaci Index), amely a Globális Fenntarthatósági Index egyik alcsoportja.  Az eredmény a kiemelkedő vállalati fenntarthatóság elismerése. Az elnyert “AA” minősítés a társaságot a vezető piaci vállalatok közé helyezi.

A MOL-csoport magas minősítése a vállalat széndioxid gazdálkodási gyakorlatának illetve a balesetek, kiömlések és kibocsátások megelőzésének érdekében alkalmazott piacvezetői szemléletének köszönhető. Az olyan vállalatirányítási gyakorlatok, mint a mérgező anyagok kibocsátásának csökkentése és a munkahelyi biztonság növelése helyezik a MOL-csoportot az iparági versenytársak többsége fölé.

A MSCI ESG Research
A MSCI ESG Research az ESG minősítés és a globális befektető közösség vezető elemző intézménye, több mint 5000, a világ különböző tőzsdéin jegyzett vállalatot vizsgál.. Az MSCI ESG Research több mint 125 eszköz tulajdonost képvisel, amelyek több mint 4.4 billió USD értékű eszközzel gazdálkodnak, és több mint 650 ügyfelet mondhat magáénak globális mértékben 15 billió USD eszközértékkel. Az MSCI fejlődő piacok nagy és közepes tőke-méretű vállalatokat fed le 23 fejlődő piacú országban.

A MOL-csoport
A MOL-csoport egy integrált, független, nemzetközi olaj- és gázipari vállalat, budapesti központtal. Több mint 40 országban működik és mintegy 29.000 dolgozója van a világ különböző részein. A MOL kutatási és termelési tevékenysége több mint 75 éves olajipari múltra tekint vissza. Jelenleg 8 országban végez termelési tevékenységet és 12 országban rendelkezik kutatási területtel. A Csoport négy finomítót, két petrolkémiai üzemet működtet egy integrált ellátási lánc menedzsment mellett Magyarországon, Szlovákiában és Horvátországban. A MOL-csoport emellett egy több mint 1700 üzemanyagtöltő állomásból álló hálózatot is üzemeltet Közép-és Dél Európa 11 országában.