A Roche elkötelezett a magyar egészségügy támogatása mellett. Az általunk fejlesztett Digitális Betegútmenedzsment Webapplikációt adományoztuk Magyarországnak, amely fontos része már hazánk e-egészségügyi rendszerének. Az applikáció olyan átfogó és integrált megoldást kínál, mely végigkíséri a pácienst a teljes betegútján: korai kezelés lehetőségét nyújtja, lehetővé teszi a megelőzést, segít elkerülni a szükségtelen terápiákat és folyamatosan értékelni az elvégzett kezelések hatékonyságát.
Raffaella Bondi, ügyvezető igazgató
Cég neve:
Roche Magyarország Kft.
Megvalósítás éve:
2021 óta
Célterületek:
Érintett felek, helyi közösségek, Munkaegészség és -biztonság (Health and Safety
A program célja:
A több mint 125 éves Roche elkötelezett a magyar egészségügy támogatása mellett, felajánlja nemzetközi tapasztalatait, innovatív megoldásait a fenntartható, értékalapú egészségügyi modell létrehozásához.
A vállalat immár a magyar kormány stratégiai partnereként egy újfajta szerepet tölt be a hazai egészségügyi rendszerben. A Digitális Betegútmenedzsment Webapplikáció olyan átfogó és integrált megoldást kínál, mely végigkíséri a pácienst a teljes betegútján: korai kezelés lehetőségét nyújtja, lehetővé teszi a megelőzést, segít elkerülni a szükségtelen terápiákat és folyamatosan értékelni az elvégzett kezelések hatékonyságát.
A program intézkedései, vállalásai:
Mint az innovatív egészségipar meghatározó szereplője, a Roche keresi és támogatja azokat a magyar kezdeményezéseket, amelyek segítik a modern, személyre szabott terápiák hozzáférhetővé tételét, úgy, hogy azok társadalmi költségei csökkenjenek. A Roche 2030-ig szeretné elérni, hogy a jelenlegihez képest háromszor-ötször több innovatív megoldás jusson el a betegekhez, 50 százalékkal alacsonyabb költségen.
A Digitális Betegútmenedzsment Webapplikáció (Dr. BetMen) arra kínál megoldást, hogy tervezhető legyen a betegellátás az alapellátástól a szakorvosi kezeléseken át az utógondozásig, illetve a terápiák elemzéséig.
A platform kezelési tervet, időpontfoglalási rendszert, konzultációs lehetőséget kínál a felhasználóknak, a háziorvosnak, a szakorvosnak, az ellátásszervezőnek és a páciensnek, mindezt úgy, hogy az a beteg minél gyorsabb gyógyulását szolgálja a lehető legkisebb klinikai terheléssel. A kezelési tervvel, a terápiákkal kapcsolatos tapasztalatok alapján az interaktív megoldásoknak köszönhetően a kezelések közben is módosíthatók, személyre szabhatók a terápiás eljárások, a páciens folyamatos visszajelzései irányt mutathatnak a háziorvos és a szakorvos számára is.
A webapplikáció segítségével a finanszírozó vagy ellátó előre tervezheti a kapacitásokat, nyomon követheti a betegutakat, szükség esetén beavatkozhat. Értékalapú kimutatások készíthetők intézményenként, orvosonként. A statisztikák pontos képet adnak a kezelések hatékonyságáról, a források felhasználásáról, az egyedi „jó gyakorlatok” kidolgozásáról, megvalósításáról.
Az applikáció beépül Magyarország e-egészségügyi rendszerébe, az EESZT-be. A Roche alapítványa térítésmentesen adta át az applikációt az Országos Kórházi Főigazgatóságnak.
A program hatása és eredménye:
Kiemelt eredménynek tekintjük, hogy a jövőben újabb kórházak, az orvosok és a páciensek bevonásával, több betegségtípusra kiterjesztve fejlesztjük tovább a rendszert.
Kapcsolódó linkek:
Új betegútmenedzsment applikációt adományoz hazánknak a Roche Magyarország Kft. alapítványa
Kapcsolódó kulcsszavak:
egészségügy, applikáció