„Az UniCredit hisz a fiatalokban. A Re-Power Your Future! programmal azt kívánjuk elősegíteni, hogy Európa következő generációja kiaknázhassa a benne rejlő lehetőségeket. A méltányosabb és igazságosabb társadalom iránti elkötelezettségünk jegyében olyan oktatási lehetőségekben való részvételt kínálunk a fiataloknak, melyek hozzásegíthetik őket a sikeres iskolai tanulmányokhoz, a megfelelő szakmaválasztáshoz, és ezáltal ahhoz, hogy kontinensünk következő nemzedékeként prosperáló jövőt építhessenek.”
Tóth Balázs, elnök-vezérigazgató
Cég neve:
UniCredit Bank Hungary Zrt.
Megvalósítás éve:
2023-2026
Célterületek:
Esélyegyenlőség, Oktatás és képzés
A program célja:
A társadalmi egyenlőtlenségek csökkentésének kulcsa a minőségi oktatás, ami képessé teszi az egyént a boldogulásra, és előkészíti az utat egy igazságosabb és méltányosabb társadalom felé. Hiszünk a fiatalokban rejlő lehetőségekben, ezért a Re-Power Your Future! oktatási programmal elősegítjük az Európa következő generációjában rejlő lehetőségek kiaknázását.
Programunk 2023-2026 között, három, egymásra épülő fázisban kínál lehetőségeket a 11-18 éves diákok bevonódásának növelésére azokban az iskolákban, ahol a legnagyobb a lemorzsolódás kockázata. Erősítjük a motivációjukat, a tanulás iránti elkötelezettségüket és segítjük őket abban, hogy a számukra legmegfelelőbb pályát válasszák.
A program intézkedései, vállalásai:
Programunk 2023-2026-ig 300 magyar iskola 31.000 diákját kívánja bevonni, növelni a fiatalok motivációját, tanulás iránti elkötelezettségét és segíteni őket abban, hogy a számukra legmegfelelőbb pályát megtalálhassák. Figyelmet szentelünk a hátrányos helyzetű régióknak, ahol a társadalmi egyenlőtlenségek csökkentésében az oktatásnak kiemelt a szerepe. Programunkat nagy tapasztalatú partnerrel, a Junior Achievement Magyarországgal valósítjuk meg.
A program fókuszterületei:
- Iskola: korai iskolaelhagyás elleni küzdelem
- Munkaerőpiac: foglalkoztathatóság javítása
- Felsőoktatás: Egyetemi végzettség megszerzésének ösztönzése
A program 3 egymásra épülő fázisból áll:
Az 1. (Inspire) szakaszban együttműködést alakítunk ki a megcélzott iskolákkal, a speciális nevelési igényű gyermekekkel foglalkozókkal külön is, bevonjuk a pedagógusokat. A hátrányos helyzetű gyermekeknek iskola utáni foglakozásokat kínálunk. Interaktív foglakozások, alapkészségeket fejlesztő workshopok, roadshow-k keltik fel a diákok figyelmét. A megcélzott iskolákban gazdasági, pénzügyi és vállalkozói készségeket fejlesztünk, pályaorientációs napokat tartunk, saját fejlesztésű e-learning anyagok alapján interaktív tanórákon veszünk részt, inspiráló beszélgetéseket tartunk önkéntesekkel, köztük banki kollégákkal is.
A második (Prepare) szakaszban fókuszba kerül a szakmaválasztás, a munkavállalói és a vállalkozási területbe egyaránt betekinthetnek a diákok. Az előbbi irányt karrierfelkészítő programok, interjúelőkészítések és szimulációk, állás „árnyéknapok”, vállalati szakmai látogatások színesítik. A vállalkozói irányt a vállalkozási készségek fejlesztését szolgáló innovációs táborok és vállalati innovációs események, diákvállalkozási versenyek gazdagítják.
A harmadik (Succeed) fázisban mentori programban, állás „árnyékhétben” vehetnek részt a diákok, vállalati gyakorlattal és (felügyelet mellett) céges projektekbe való bevonással bővül a program.
A program hatása és eredménye:
A 2023/2024-es tanévben az 1. fázisban résztvevő iskolák és diákok bevonása történt meg. A motivációs események, versenyek, nyári táborok, pénzügyi-vállalkozási rendezvények az 1. év végére 50 iskolát és 5.000 fiatal érnek el. Az 1. szakaszba a következő tanévben újabb 50 iskola és 5.000 diák lép, míg a 2. szakaszba 20 iskola és 1500 diák lép be.
A program társadalmi hatásai:
- egyenlő oktatási lehetőségek javulása háttértől és helyzettől függetlenül,
- a veszélyeztetett fiatalok körében a lemorzsolódás csökkenése, az iskolai jelenlét és az iskolai hovatartozás érzésének javítása.
Kapcsolódó linkek:
UniCredit Foundation Annual Report 2023
2023 Integrated Report (unicreditgroup.eu)
Kapcsolódó kulcsszavak:
Re-Power Your Future!, oktatás, esélyegyenlőség, lemorzsolódás, pályaválasztás